Historia z rybą w tle – czyli w czym tkwi moc najskuteczniejszych preparatów anti-aging na świecie

2298

Podobno ryby głosu nie mają, ale z pewnością mają dużo do powiedzenia w temacie regeneracji i odmładzania skóry. Historia ‚polskiego kolagenu’ ma swój początek w egzotycznych wodach, eksplorowanych przez młodego naukowca Andrzeja Frydrychowskiego. Obserwacja rannych ryb, które, mimo warunków sprzyjających chorobotwórczym bakteriom, powracają cudownie do zdrowia rodzi w jego głowie przypuszczenia, że

w rybiej skórze znajdują się substancje silnie przyspieszające proces regeneracji.

Po latach teza ta została udowodniona przez naukowców z Gdańska – przy okazji poszukiwań leku na nowotwory odkryto metodę pozyskiwania kolagenu z rybich skór. Substancja zostaje prędko „przechwycona” przez branżę kosmetologiczną i okrzyknięta przełomowym krokiem w walce o młodość skóry – dotychczas żaden kosmetyk nie dawał tak spektakularnych efektów przeciwzmarszczkowych. Podczas kolejnych badań kolagen nie przestawał zaskakiwać: okazał się genialnym środkiem na problemy z oparzeniami, bliznami, problemami skórnymi oraz… bólami stawów.

Tak szerokie spektrum działania dopingowało Frydrychowskiego do dalszych analiz substancji „rybopochodnych”. Do rozstrzygnięcia pozostała również istotna kwestia:

cząsteczki kolagenu są zbyt duże, by dotrzeć do głębszych warstw skóry, a mimo to działają. Jak?

Okazało się, że pod wpływem temperatury na powierzchni skóry kolagen rozpada się na mniejsze molekuły – aminokwasy i peptydy i to właśnie one dzięki swoim właściwościom przenoszą drogocenne składniki w głąb skóry.

Efekty stosowania kosmeceutyków Larens zawierających Biopeptide Complex Hair&Body Repair Spray i żel Face Żel)

 • Efekty stosowania kosmeceutyków Larens zawierających Biopeptide Complex (serum peptydowe Hair&Body Repair Spray i żel Face Żel) przez 6 tygodni.

Efekty stosowania kosmeceutyków Larens zawierających Biopeptide Complex silver face gel

 • Efekt stosowania zawierającego Biopeptide Complex żelu Silver Face Gel marki Larens przez 28 dni.

Kolejnym krokiem było opracowanie metody rozbicia kolagenu rybiego na peptydy. Jej autorem jest wspomniany Andrzej Frydrychowski, dziś już światowej sławy naukowiec z tytułem profesorskim. Stworzony przez niego Biopeptide Complex obecny w preparatach Larens, okazał się najbardziej skuteczną substancją antystarzeniową na świecie, dzięki której w haśle „Rewolucja bez skalpela” nie ma krztyny przesady. Potwierdzone badaniami pobudzenie syntezy kolagenu w skórze osiągało niespotykane dotąd poziomy. Metoda Frydrychowskiego obejmowała również sposób na dziesięciokrotne zagęszczenie peptydów, co stało się początkiem idei stworzenia linii nutraceutyków Nutrivi – suplementów opartych na naturalnych składnikach.

W ten sposób dobroczynne działanie rybich peptydów mogło zostać wykorzystane nie tylko w zakresie urody i zdrowia skóry, ale i odzyskiwania równowagi całego organizmu.

Zaczęły docierać liczne doniesienia na temat skuteczności preparatów w regeneracji stawów, regulacji systemu odpornościowego, poprawy ogólnej kondycji organizmu, tematem zaczęli się interesować sportowcy, rehabilitanci, którzy po krótkim czasie nie wyobrażali sobie swojej pracy bez wykorzystywania np. z drinków peptydowych. Efekt ponad dekady pracy z prof. Andrzejem Frydrychowskim to źródło naszej dumy, ponieważ jako jedyni na świecie posiadamy patent pozyskiwania bioaktywnego kolagenu i rybich peptydów ze skór wybranych gatunków ryb.

Jak działają peptydy?

 • przenoszą składniki aktywne w głąb skóry i ciała
 • zwiększają grubość skóry właściwej i naskórka
 • stymulują produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
 • rozjaśniają i wyrównują koloryt cery – są pomocne w walce z przebarwieniami i fotostarzeniem skóry
 • hamują aktywność metaloproteinaz (enzymów starzeniowych)
 • działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie – łagodzą wpływy czynników mechanicznych, chemicznych i środowiskowych
 • regulują proces angiogenezy – tworzenia naczyń włosowatych
 • zwiększają elastyczność skóry
 • dostarczają budulec niezbędny do odbudowy kolagenu obecnego w wielu narządach ciała (chrząstkach, stawach, paznokciach, włosach, gałkach ocznych, wątrobie)
Poprzedni artykułMicellar Lotion 200ml
Następny artykułKosmeceutyk a kosmetyk – w czym tkwi różnica?