Kwas hialuronowy – prawdy i mity. Piękno jest w nas

1870

Wiele mówimy o tym, że zdrowa, piękna, młoda skóra, to skóra nawilżona. Brak odpowiedniego poziomu wilgotności prowadzi do osłabienia jej struktury: utraty jędrności i elastyczności, pojawienia się zmarszczek, osłabienia jej jednolitej struktury i kolorytu. Warto zatroszczyć o odbudowę nawilżenia skóry, zwłaszcza teraz, gdy różnice temperatur, jakie musi znosić dają się we znaki. Jak efektywnie zadbać o nawilżenie skóry? Korzystając z substancji stworzonych z myślą o jej idealnym poziomie wilgotności. I to stworzonych przez naturę.

Skutecznie i bezpiecznie

Kwas hialuronowy (Hyaluronic acid – HA) robi niewątpliwą karierę w kosmetologii jako świetny nawilżacz. Nie bez powodu: nie dość, że doskonale wypełnia swoje zadanie, to jeszcze, jako substancja znana ludzkiemu organizmowi, jest absolutnie bezpieczna i bardzo dobrze tolerowana.

Czym jest kwas hialuronowy?

Z punktu widzenia chemii, kwas hialuronowy jest wielocukrem, naturalnie występującym w organizmie, m.in. w skórze właściwej. Jest jednym z glikozaminoglikanów, pełniącym rolę spoiny, cementu wypełniającego przestrzenie międzykomórkowe. Wraz z włóknami kolagenowymi i elastynowymi stanowi podporę struktur skóry. Niestety, z wiekiem jego ilość maleje (około 40 r. ż. Jest go już mniej o połowę), co objawia się, mówiąc skrótowo: starzeniem się skóry. Jego właściwości polegają na łączeniu włókien kolagenowych i elastynowych oraz niebywałej zdolności wiązania cząsteczek wody. Cząsteczki kwasu hialuronowego niczym gąbka, potrafią związać znacznie zwielokrotnioną liczbę cząsteczek wody (1 cząsteczka HA potrafi związać ok. 250 cząsteczek wody).

hyaluron male efekt

ch działanie przeciwstarzeniowe to również mobilizacja skóry do produkcji własnego kwasu hialuronowego, spowolnienie rozkładu włókien kolagenu oraz aktywność antyoksydacyjna. Substancja ta wykazuje również działanie łagodzące, regeneracyjne i stymulujące formowanie się nowych komórek skóry. Co to oznacza dla skóry? Przede wszystkim kluczowe nawilżenie, a w ślad za tym sprężystość, jędrność i gładką, młodzieńczą powierzchnię.

Co kwas hialuronowy robi dla skóry?

  • silnie nawilża
  • nadaje skórze jędrność i gładkość
  • działa przeciwzmarszczkowo (pęcznieje, wypychając zmarszczki, linie i bruzdy)
  • tworzy odpowiednie środowisko dla reakcji zachodzących w skórze, w tym dla procesu syntezy kolagenu i elastyny
  • działa antyoksydacyjnie, zwalcza wolne rodniki
  • reguluje podziały i odnowę komórkową skóry
  • wykazuje silne działanie przeciwzapalne i gojące, stosowany do leczenia skóry uszkodzonej, np. poparzonej
  • przygotowuje skórę na penetrację i działanie innych kosmetycznych składników aktywnych w jej głębi
  • poprawia stan włosów i skóry głowy

Kwas hialuronowy w kosmetykach

Powszechnie stosowany jako narzędzie w inwazyjnych zabiegach antystarzeniowych, wypełniających zmarszczki i bruzdy, również korygujących kształt ust czy nosa, kwas hialuronowy świetnie sprawdza się jako składnik aktywny kosmetyków do codziennego stosowania. Istotne, aby pojawiał się w nich w dwóch postaciach: wielko- i małocząsteczkowej. HA wielkocząsteczkowy nie ma szans przedostać się do głębszych warstw skóry, jednak i na jej powierzchni znajdzie się dla niego zadanie. Wyłapuje wilgoć ze środowiska oraz tworzy barierę zapobiegającą transdermalnej utracie wody i wysuszaniu się skóry. Dzięki temu zachowuje gładką, sprężystą powierzchnię. Kwas hialuronowy niskocząsteczkowy swoją działalność uprawia w głębszych warstwach skóry. Wiąże wilgoć, która pęcznieje niczym gąbka, uszczelniając przestrzenie międzykomórkowe, wypychając “zagniecenia” skóry na zewnątrz.

Preparat z kwasem hialuronowym może stanowić samodzielną pielęgnację, ale może również być elementem zabiegu bardziej złożonego

Nałożony w postaci serum przed kremem zadziała jak ekspresowy lifting – napinający, wygładzający, poprawiający koloryt cery. Świetnie przygotuje skórę do przyjęcia składników aktywnych kremu. Szczególnie warto stosować preparaty z kwasem hialuronowym zimą, kiedy zimne powietrze na zewnątrz, na zmianę z suchym, rozgrzanym kaloryferami w pomieszczeniach pozbawia naszą skórę wilgoci wyjątkowo drastycznie. Zastosowanie serum z HA na noc jako maseczkę ultranawilżającą przyniesie ulgę przesuszonej skórze, nawilży ją, ukoi podrażnienia, wygładzi nierówności.

Jak sprawić, żeby Hyaluron Serum działało jeszcze efektywniej?

Higroskopijna natura kwasu hialuronowego poszukuje wilgoci do związania, aby następnie niczym napęczniała gąbka wypełnić sobą struktury skóry. Dla najlepszych efektów nawilżających i odmładzających preparat należy aplikować na skórę wilgotną, najlepiej potraktowaną hydrolatem o bogatym składzie. A czy znacie coś bardziej wypełnionego składnikami aktywnymi, niż serum peptydowe? Zerknijcie i korzystajcie z naszego triku na perfekcyjne nawilżenie skóry.

hyaluron-2-kroki

Spójrz na natychmiastowe efekty po aplikacji tych dwóch preparatów na lewą dłoń naszej testerki:

dłonie-hyaluron-serum-efekt-wellu

źródło

Zapraszam do zakupu :
WellU Hyaluron Serun

Hyaluron Serum 50ml LPIHSCH50

Poprzedni artykułCo godzinę ktoś traci nogę…
Następny artykułEnzymatic Peeling 50ml