Hydromanil – ekspert w nawilżaniu

2558

Kluczem do zdrowej, dobrze wyglądającej i mocnej skóry jest jej nawilżenie. Kiedy z różnych powodów balans wody zostaje zachwiany, dochodzi do jej odwodnienia. W efekcie staje się sucha, szorstka, zaczyna się łuszczyć. Ludzka skóra ma wachlarz narzędzi, za pomocą których próbuje utrzymać prawidłowy poziom wilgotności. Jednak gdy własna broń to za mało, z pomocą przychodzą preparaty kosmetyczne, zawierające składniki, których podstawowym zadaniem jest nawilżenie właśnie. Dziś o jednym ze skuteczniejszych nawilżaczy, noszącym nazwę Hydromanil™.

Dobre nawilżenie jest właściwością dla skóry niezwykle istotną – nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych

drzewo-tara

Tara (Caesalpinia spinosa)

Skóra o odpowiednim poziomie wilgoci nie tylko pięknie wygląda, jest promienna, jędrna i ma jednolitą strukturę, ale i wolniej się starzeje, jest silniejsza, lepiej chroniona przed czynnikami zewnętrznymi. Wiedzą o tym również producenci kosmetyków – większość z dostępnych preparatów ma wśród swoich zadań nawilżanie skóry.

Co sprawia, że niektóre wywiązują się ze swojego zadania lepiej, a inne mniej zadowalająco?

Ich skuteczność w tym zakresie zależy w ogromnej mierze od rodzaju i stężenia substancji aktywnych, jakie mają spełniać to zadanie. Wśród “nawilżających armat” jest Hydromanil, związek, który swoje zadanie spełnia wyjątkowo skutecznie.

Hydromanil™ to substancja aktywna naturalnego pochodzenia, która charakteryzuje się doskonałymi właściwościami nawilżającymi. W specjalnie wyselekcjonowanej kompozycji wykorzystany jest wyjątkowy roślinny komponent nawilżający. Jego istotą są bogate w galaktomannan związki cukrowe, pochodzące z owoców drzewa Tara (Caesalpinia spinosa), rosnącego w bardzo wymagającym, suchym klimacie Andów, w szczególności w rejonie Peru.

Budowa Hydromanilu oparta jest na konstrukcji galaktomannanowych cząsteczek nawilżających

występujących w postaci trójwymiarowej koloidalnej matrycy, która stopniowo uwalnia nawilżające oligosacharydy. Wspomniane galaktomannany są polisacharydami o dużej masie cząsteczkowej. Wyselekcjonowano je na bazie ich naturalnych funkcji nawilżających – dzięki nadzwyczajnej zdolności retencyjnej, chronią one zarodek drzewa Tara przed odwodnieniem. Zbyt duże rozmiary cząsteczek galaktomannanów nie pozwalają na penetrację głębszych warstw skóry.

hydromanil-schemat

1. Działanie natychmiastowe – na powierzchni warstwy rogowej skóry. 2. Działanie w głębi warstwy rogowej – długotrwałe nawilżenie poprzez sekwencyjne uwalnianie oligosacharydów

Pozostają więc na powierzchni warstwy rogowej, gdzie działają na rzecz natychmiastowego nawilżenia filmogenicznego,

czego efektem jest bardziej jednorodny, zdrowy wygląd skóry. Działanie powierzchniowe ma jeszcze jeden plus – ogranicza transepidermalną utratę wody – tej znajdującej się w skórze oraz tej, którą zawierają inne aplikowane produkty kosmetyczne.

Z kolei niewielkie rozmiary cząsteczek oligosacharydów pozwalają na wnikanie w warstwę rogową.

Po dotarciu tam stają się integralną częścią naskórka, co oznacza działanie nawilżające w głębszych partiach skóry, w tym również synergiczne działanie z NMF (Natural Moisture Factor – naturalny czynnik nawilżający) w celu zwiększenia ilości wody zatrzymanej i efektu bardziej trwałego nawilżenia.

hydromanil-5

Testy in vivo: 1. + 30,8% natychmiastowe nawilżenie po 30 min., + 21,1% długotrwałe nawilżenie po 4 godz. 2. + 12,5% długotrwałe nawilżenie po 3 tygodniach

Nowoczesna metoda produkcji Hydromanilu pozwoliła na uzyskanie substancji aktywnej, której nawilżające cząsteczki uwalniane są stopniowo

hydromanil-contains

Hydromanil znajdziemy w kilku preparatach Larens: ultra nawilżającym kremie Hydro Balance Face Cream, panaceum na skórę wymagającą – Dermo Face Cream, w lekkiej mgiełce Aqua Spray, oraz kultowym Serum Hair & Body Repair Spray

– w zależności od ich molekularnej wielkości. Przy systematycznym stosowaniu Hydromanil zachowuje na skórze trójwymiarową matrycę przez dłuższy czas, pozwalając na etapowe uwalnianie z niej cząsteczek. Najmniejsze cząsteczki, łatwiej uwalniane z koloidalnej matrycy, docierają do najbardziej wewnętrznych pokładów warstwy rogowej. Molekuły o większych rozmiarach, które na podróż w głąb skóry potrzebują więcej czasu, zajmują miejsce na powierzchni warstwy rogowej. To zróżnicowanie w zakresie rozmiarów cząsteczek sprawia, że

nawilżające działanie Hydromanilu daje efekt zarówno natychmiastowy, którym cieszymy się zaraz po aplikacji, jak i długotrwały, na którym zależy nam najbardziej.

Hydromanil to idealny składnik preparatów do szybkiego, codziennego nawilżania skóry (ale również i włosów). Odpowiedni dla skóry dojrzałej, suchej, a nawet uszkodzonej. Substancja charakteryzuje się doskonałymi właściwościami aplikacyjnymi – tworzy na powierzchni skóry lub włosa bardzo delikatny, nie klejący się film.

Jak działa Hydromanil?

  • natychmiastowo i długotrwale poprawia stopień nawilżenia warstwy rogowej
  • reguluje proces złuszczania naskórka, prowadząc do poprawy wyglądu skóry
  • zapobiega transdermalnej utracie wody
  • skóra nabiera zdrowego blasku, elastyczności, miękkości
  • dzięki technologii 3D Matrix utrzymuje znaczący efekt nawilżenia po 24 godzinach
  • testy in vivo dowodzą: + 30,8% natychmiastowe nawilżenie po 30 min., + 21,1% długotrwałe nawilżenie po 4 godz., + 12,5% długotrwałe nawilżenie po 3 tygodniach
  • w ocenie sensorycznej – 83% delikatniejsza skóra, 67% bardziej nawilżona skóra
Poprzedni artykułKurkumina – przeciwnowotworowa broń natury
Następny artykułEfekt liftingu skóry po odchudzaniu z Larens